Adwokat Kościelny Grzegorz Ożga
20-570 Lublin, ul. Szmaragdowa 16/85
tel. kom. +48 695 262 806
 

Grzegorz Ożga


ADWOKAT KOŚCIELNY


Kancelaria prawa kanonicznego PROBITAS została założona przez świeckiego prawnika - kanonistę, adwokata kościelnego mgr lic. Grzegorza Ożgę, który jednocześnie nadzoruje jej działalność. Prowadzi on praktykę adwokacką w wielu Sądach Kościelnych w Polsce.


Grzegorz Ożga jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Ukończył on studia wyższe na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji o specjalności prawo kanoniczne oraz prawo. Studia ukończył w 2003r. Zdając wszystkie egzaminy i broniąc pracę magisterską uzyskał tytuł magistra prawa kanonicznego. W 2004r. zdał egzamin licencjacki (odpowiednik ukończonej aplikacji w prawie polskim) uzyskując tym samym możliwość wykonywania zawodów prawniczych w Kościele Katolickim (w tym np. Obrońcy Węzła Małżeńskiego).

Po ukończeniu studiów stale zdobywa swoje doświadczenie pracując w Sądzie Biskupim w Łomży, początkowo jako Notariusz Sądu, a następnie pełniąc funkcję Obrońcy Węzła Małżeńskiego, którą pełni do chwili obecnej.

Dzięki wieloletniej i wszechstronnej praktyce w Sądzie, adwokat Grzegorz Ożga umożliwi Państwu profesjonalną pomoc prawną w prowadzeniu procesów kościelnych. Dbając o ustawiczne kształcenie się w tym kierunku, zarówno pod względem merytorycznym jak i praktycznym, systematycznie uczestniczy w różnego rodzaju konferencjach i sympozjach (w tym w jednym z najbardziej znaczących dla sądownictwa: Ogólnopolskim Forum Sądowym pracowników sądownictwa kościelnego, odbywającym się w Gródku nad Dunajcem). W 2011r. Grzegorz Ożga został członkiem Korpusu Adwokatów Kościelnych w Polsce, który obecnie nosi nazwę Krajowej Izby Adwokatów Kościelnych (KIAK).